Masz pytania? Zadzwoń!
Masz pytania? Zadzwoń! 32 204 63 32

Zostaw wiadomość
Zostaw wiadomość aramis@aramiskatowice.pl

Ekologia

Od wielu lat z powodzeniem wprowadzamy do naszej działalności rozwiązania proekologiczne, zarówno w procesie rozbudowywania parku maszynowego oraz zaplecza introligatorskiego, a także zaopatrzenia magazynu w podłoża pochodzące z recyclingu.

Ekologiczne techniki druku

Jako jedna z pierwszych drukarń w Polsce i na Śląsku wprowadziliśmy wiele lat temu do naszej oferty druk cyfrowy (pigmentowy), przekonując skutecznie naszych klientów do jego wyższości nad drukiem offsetowym. Technologie cyfrowe nie mają negatywnego wpływu nie tylko na otaczające nas środowisko, ale także ludzi - w tym na naszych pracowników w czasie produkcji.

  • Pigmentowy druk cyfrowy oparty na biomasie roślinnej pozostaje bez wpływu na środowisko – podczas druku nie powstają żadne toksyczne odpady lotne, wodne ani stałe. Resztki tonera są obojętne dla środowiska, a opakowania po tonerach są poddawane recyklingowi.
  • Lateksowy druk cyfrowy HP Latex oparty na tonerach lateksowych pozostaje bez wpływu na środowisko - podczas druku nie powstają żadne toksyczne odpady lotne, wodne ani stałe. Resztki tonera są obojętne dla środowiska, a opakowania po tonerach są poddawane recyklingowi.

Introligatornia

Oprócz bogatego zaplecza automatycznych maszyn introligatorskich, które optymalizują proces produkcji posiadamy dużą kolekcję maszyn obsługiwanych ręcznie - często świetnie działających antyków! Ich użycie przy małych nakładach pozwala na ograniczenie zużycia prądu oraz wpływa na wyjątkowość wydruków.

Papier – makulatura i recykling

Posiadamy bogatą ofertę papierów pochodzących z przerobu makulatury, zarówno klasycznych jak i białych, w różnej skali cenowej. Posiadamy także papiery kraftowe pochodzące z makulatury, zarówno białe jak i brązowe, które służą do produkcji toreb papierowych, opakowań, ulotek, wizytówek, naklejek.

Stale udoskonalamy proces produkcji w celu ograniczenia ilości odpadów papierowych i kartonowych – pozostałe resztki są wykorzystywane wtórnie na drukarni jako np. podkładki do cięcia, przekładki do wydruków, papier do pakowania, opakowania do wydruków. Resztki papieru lub kartonu nie nadające się do wtórnego wykorzystania przekazujemy do firm zajmujących się recyklingiem.

Recycling w przedsiębiorstwie

Cały nasz zespół jest zaangażowany w recykling wszystkich odpadów powstałych w drukarni, segregujemy je i oddajemy zgodnie z obowiązującymi zasadami gospodarowania odpadami. Dotyczy to także odpadów nie powstających bezpośrednio w produkcji, ale także tych wynikających z działalności biura czy funkcjonowania zespołu (np. bioodpady).

Skontaktuj się z nami!