Masz pytania? Zadzwoń!
Masz pytania? Zadzwoń! 32 204 63 32

Zostaw wiadomość
Zostaw wiadomość aramis@aramiskatowice.pl

Techniki druku

Ze względu na bogate doświadczenie w poligrafii zawsze staramy się dobrać technikę druku do konkretnych potrzeb klienta. Analizujemy nie tylko specyfikację zamówienia, ale także przeznaczenie drukowanej realizacji oraz indywidualne potrzeby klienta – budżet, projekt, termin.

Druk cyfrowy pigmentowy – eko

Druk cyfrowy służy do realizacji druków małoformatowych lub wielkoformatowych o niskich nakładach. Pozwala na realizację druków wysokiej jakości w jak najkrótszym czasie ( wizytówki, ulotki, katalogi, foldery, plakaty ), druków spersonalizowanych ( zaproszenia, kartki świąteczne, papier firmowy, koperty ), druków indywidualnych ( karty do gry, listy, vouchery ) druków opakowaniowych np. wymagających kodów kreskowych ( naklejki, etykiety, metki, pudełka, wydruki wykrojnikowe ) oraz pojedynczych realizacji ( wydruki próbne ). Technologia ta oparta jest na tonerach z biomasy roślinnej, dzięki czemu jest bezwonna i ekologiczna - nie wpływa na środowisko i ludzi – oraz posiada certyfikaty pozwalające na użycie jej w medycynie, kosmetyce i branży spożywczej.

Druk offsetowy

Druk offsetowy mało i wielkoformatowy służy do wykonywania projektów wysokonakładowych – pozwala na realizację wydruków bardzo wysokiej jakości przy zachowaniu niskiej ceny jednostkowej w przypadku większych nakładów. Wybieramy tę technikę w przypadku produktów takich jak katalogi, notesy, ulotki, gazetki, plakaty, kalendarze, torby reklamowe, opakowania, teczki.

Druk cyfrowy lateksowy – eko

Druk lateksowy to najnowocześniejsza technologia dostarczana przez Hewlett Packard oparta na tonerach lateksowych – powstające realizacje są niezwykle wysokiej jakości (w porównaniu do technologii standardowych) a przy tym są bezwonne i ekologiczne (nie wpływają na środowisko i ludzi) oraz nie wymagają schnięcia co znacznie wpływa na czas realizacji. Technologia ta posiada certyfikaty pozwalające na użycie jej w medycynie, kosmetyce, branży spożywczej oraz produktach dla dzieci. Polecamy ją do realizacji takich jak roll-up, plakaty, naklejki, etykiety produktowe, wlepy, stickery, tablice PVC.

Druk cyfrowy - solwentowy

Druk solwentowy oparty jest na atramentach na bazie rozpuszczalników. Ze względu na niskie koszty produkcji i wysoką trwałość na warunki atmosferyczne (nawet do 7 lat), ale średnią jakość, dużą ścieralność, toksyczne atramenty i długi czas schnięcia wykorzystywana jest głównie do produkcji reklamy zewnętrznej ( banery, roll-up, tablice, reklamy okienne, plakaty, blackout ).

Druk cyfrowy - UV

Druk UV wykorzystuje światłoutwardzalne tusze polimerowe. Jest to druk stosowany zarówno do powierzchni płaskich jak i wypukłych, odporny na warunki zewnętrzne, nietoksyczny oraz potrafi zapewnić fotograficzną jakość wydruku. Jego minusem jest długi czas realizacji oraz wysoki koszt produkcji. Służy do druku reklam zewnętrznych i zewnętrznych wysokiej jakości (tablice PVC, dibond, plexi ) oraz projektów na materiałach niestandardowych.

Skontaktuj się z nami!